Veebikursus ennetamaks liigset stressi, läbipõlemist ja üleväsimust

Anname teada, et tervishoiu töötajatel üle Eesti on nüüd võimalus osaleda online kursusel ennetamaks liigset stressi, läbipõlemist ja üleväsimust. Kursus on ellu kutsutud koostöös Eesti Perearstide Seltsi ja TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudiga. Kursuse sihiks on pakkuda sihtrühmale tuge tööstressiga paremaks toimetulekuks ja läbipõlemise ennetamiseks tõenduspõhise meetodi abil.

Vaikuseminutite teadveloleku ONLINE kursuse formaat pakub võimaluse osaleda üle Eesti kõikidel tervishoiu töötajatel, kes on kogenud, et nende elus on liigset stressi ja pinget. Koostöös TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudiga on seekord kursuse väljundiks 43 täiendkoolituspunkti arstidele-õdedele.

* * *

Vaikuseminutite teadveloleku ONLINE kursus

8-nädalase teadveloleku kursuse eesmärk on kasvatada tõenduspõhise teadveloleku (i.k mindfulness) metoodika abil perearstide, pereõdede, vaimse tervise õdede jt huviliste oskusi tööstressiga paremaks toimetulekuks ja läbipõlemise ennetamiseks.

Vaikuseminutite teadveloleku kursus baseerub otseselt teadusmaailmas hästi tuntud ja uuritud Mindfulness-Based Stress Reduction ning Mindfulness-Based Cognitive Therapy õppeformaatidel, toetades oskuste kasvamist ja reaalset rakendamist 8 nädala vältel. Kohtumised toimuvad kord nädalas õhtuti 2 tundi, millele lisandub igapäevane praktika audioharjutuste abil.

♦ Aeg: neljapäeva õhtuti alates 14. maist kuni 2. juulini kell 16:30-18:30
♦ Koht: online kursus  zoom.us videokonverentsi keskkonnas
♦ Juhendaja: Helena Väljaste, MTÜ Vaikuseminutid ja TÜ eetikakeskuse koolitaja
♦ Online kursuse hind 168 €/osaleja.

Hinnas sisaldub 8 kohtumist, raamat “Ärksus“, kursuse materjalid ja audioharjutused, nutiäpi tugi.

♦ Väljund: 43 täiendkoolituse punkti arstidele/õdedele ning igapäevane suurem heaolu, väiksem stressitase, parem keskendumine jpm

♦ Registreerimine: pane end kursusele kirja SIIN

Igal kohtumisel uuritakse uut heaoluga seotud teemat, minnes juba omandatud oskustele toetudes aina sügavamale. Teemadeks on näiteks kohalolu ja tähelepanu, keha ja lõdvestumine, mõtete ja hinnangute mõju, raskete emotsioonidega toimetulek, keerulised suhted, tasakaal kurnava ja kosutava vahel jne. Vt täpsemalt: http://vaikuseminutid.ee/teadveloleku-kursus/

Paljud uuringud on näidanud, et teadvelolek toob kaasa tervislikke muutusi harjumustes, vähendab läbipõlemise riski, depressiivsust, stressi ja ärevust, suurendab heaolu ja õnne taset, parandab und ja aitab ennetada paljude haiguste väljakujunemist. Hiljuti viis Tartu Ülikool Eestis läbi Vaikuseminutite programmi mõju-uuringu (esindusliku valimi ja aktiivse kontrollgrupiga juhuvalikuline eksperiment), mis näitas füsioloogilise stressi (nt stressimarkerid kortisool, kortisoon ja DHEA) ning asteenia ehk üleväsimuse vähenemist katsegrupis (samas kui kontrollgrupis tõusid näidud hüppeliselt), lisaks ka depressiooni ja ärevuse sümptomite vähenemist kavakindla rakendamise korral, vt huvi korral lähemalt siit.