Vähiteemaline konverents

Eesti Vähiliit korraldab eeloleval sügisel meditsiinitöötajatele rahvusvahelise teaduskonverentsi „Vähivastase võitluse hetkeseis ja arenguperspektiiv Eestis“.

Konverents toimub suurürituse “TERVE Eestiga vähi vastu” raames 13. septembril Hilton Tallinn Park Hotelli Konverentsikeskuses Tallinnas.

Konverentsil puudutatakse aktuaalseid teemasid seoses vähihaigusega. Esinema on oodatud ka välislektorid ning kõnega astub üles rahvusvahelise vähivastase liidu juht Cary Adams. Toimunud konverentsi kohta anname välja Meditsiiniuudiste erilehe.

Kuulama ja osalema on oodatud onkoloogid, radioloogid, perearstid, günekoloogid, uroloogid ja aga kõik teised huvilised.

Konverentsi ettekanded ja aruteluteemad keskenduvad vähivastase võitluse eesmärkidele, hetkeseisule ja arenguperspektiivile maailmas ja Eestis. Kaire Innos Tervise Arengu Instituudist annab ülevaate vähiga seotud haigestumise, suremuse ja elulemuse trendidest Eestis. Eesti Vähiliidu nõukogu esimees ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Vahur Valvere teeb põhjaliku ettekande vähivastase võitluse hetkeseisust ja arenguperspektiividest. Neile ettekannetele järgneb paneeldiskussioon teemal, kas Eesti vajab lõppenud vähistrateegiale jätkustrateegiat.

Konverentsi teises sessioonis annab professor Toivo Maimets Tartu Ülikoolist ülevaate vähiuuringute uutest suundadest maailmas ja Eestis. Astrid Murumägi Helsingi Ülikoolist keskendub oma ettekandes personaalmeditsiinile onkoloogias. Dr Peeter Padrik Tartu Ülikooli Kliinikumist tutvustab EstPerMed rinnavähi pilootprojekti.

Konverentsil annavad kasvajate ravist põhjaliku ülevaate Põhja-Eesti Regionaalhaigla arstid, dr Tiit Suuroja, dr Maire Kuddu, dr Anneli Elme ja dr Maiken Ross. Käsitletakse nii kasvajate kirurgilist ravi, kiiritusravi, süsteemravi kui ka maliigsete hematoloogiliste haiguste ravi.

Konverents on eesti keeles. Toimunud konverentsi kohta anname välja Meditsiiniuudiste erilehe. Osalejatele väljastame soovi korral tunnistuse.

Rohkem infot “TERVE Eestiga vähi vastu” kampaania kohta Eesti Vähiliidu kodulehelt www.cancer.ee.