KT protokollid

ERÜ koostas Sotsiaalministeeriumi tellimusel juhendmaterjali “Kompuutertomograafiliste uuringute teostamisprotokollid kasvajalise haigusega patsientide uurimisel“.
Protokollide kasutamine on mõeldud tuumori kahtluse või diagnoosiga patsientide uurimiseks ning on soovitusliku iseloomuga. Protokollid koostas Tartu Ülikooli Kliinikumi, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Ida-Viru Keskhaigla ja Pärnu Haigla radioloogidest, radioloogiatehnikutest, onkoloogilise radioloogia ja siduserialade ekspertidest koosnev töögrupp.Juhend on ERÜ kodulehel leitav menüüpunktist Dokumendid.

EANM seisukoht joodiprofülaktika kohta

Euroopa Nukleaarmeditsiini Assotsiatsioon (EANM) avaldas seisukoha omaalgatusliku joodiprofülaktika suhtes. Seoses Ukraina sõjaga on inimestel tekkinud küsimus, kas tuumaõnnetuse ohtu arvestades oleks kasulik profülaktiliselt joodi tarvitada. EANM vastus küsimusele on kindel “EI!”, sest potentsiaalne kahju on suurem kui teoreetiline saadav kasu. Täpsemalt saab lugeda siit.

ERÜ sügisene õppepäev ja üldkoosolek 2021

ERÜ sügisene õppepäev ja üldkoosolek toimub 15.oktoobril 2021 Tallinnas Eesti Filmimuuseumis (Pirita tee 56)

Sel korral võtame ERÜ õppepäeval fookusesse kahe energiaga kompuutertomograafia kuvamise võimalused ja korraldame tavapärasest pidulikuma õhtuprogrammi, kuna ERÜ-l täitub 30 aastat ühingu asutamisest.

Loe edasi